Skip to main content

CERTIFIKOVANÝ KURZ POLYVAGÁLNÍ TEORIE
Oficiální kurz Polyvagal Institute USA

Tento kurz připravujeme a bude spuštěn v roce 2024. Kurz bude tlumočen a přeložen do českého jazyka. Zaregistrujte se již dnes, kapacita skupiny je omezená. Využijte jedinenčnou možnost učit se přímo od zkušených profesionálů v oboru!

Zapište se do čekací listiny
Cena kurzu v českých korunách  bude upřesněna.
Cena kurzu USD: 2100 – 2400, možnost splátek (3x – 7x)
Lektoři: Stephen Porges, PhD
+ tým specialistů v aplikované polyvagální teorii
Forma studia: kombinovaná (živá online setkání + živé diskuze + samostudium)

“Od svého založení v roce 2020 Polyvagal Institute sdílí a vyučuje základy Polyvagální teorie a její aplikaci v osobním i profesním prostředí. Prostřednictvím četných knižních publikací, webinářů, živých akcí a kurzů PVI zprostředkovává mou práci a výzkum žákům a praktikům po celém světě. V rámci tohoto projektu jsme zahájili první ročník projektu "Bezpečí, spojení a lidská zkušenost" (Safety, Connection and the Human Experience). Na rozdíl od jakéhokoli jiného dostupného kurzu toto komplexní studium polyvagální teorie zkoumá klíčové principy prostřednictvím interaktivních přednášek, vtělené praxe a multidisciplinárních diskusí. Těšíme se, až vás přivítáme v naší komunitě studentů.”

Stephen Porges, PhDSpoluzakladatel PVI

Účelem tohoto kurzu je poskytnout komplexní a interaktivní výuku polyvagální teorie širokému okruhu zájemců, kteří chtějí aplikovat polyvagální principy do svého osobního a/nebo profesního života. Na konci tohoto kurzu budete vybaveni postupy, koncepty a vzájemnou komunitou, která vám umožní vtělit a zdokonalit aplikaci polyvagálních principů do vašich životů, svým rodinám, přátelům, klientům nebo kolegům.

V tomto kurzu se ponoříte hlouběji do pochopení lidského nervového systému a role, kterou hraje bloudivý nerv v reakci na vnímané ohrožení a stresory. Dozvíte se, jak pocity bezpečí a důvěry ovlivňují naše sociální interakce a pocit odolnosti, jak můžeme lépe růst a prospívat. Pochopení významu autoregulace a posun ke ko-regulaci. Význam komunity a propojení.

Zapište se do čekací listiny

Osnova kurzu

Celý kurz probíhá formou online a  zahrnuje:

  • 9 živých lekcí (9x 2 hodiny)
  • 2 živé diskuse (2x 1 hodina).
  • 1x za měsíc setkání studijní skupiny – tréninkový modul –  (5x  90 minut)

Modul 1: Autonomní nervový systém

Modul 2: Hierarchie – naše neurofyziologické stavy

Modul 3: Neurocepce – náš systém při ohrožení a bezpečí

První živá diskuse s Dr. Porgesem

Modul 4: Naslouchání našemu tělu

Modul 5: Ko-regulace – Jak spolu naše nervové soustavy komunikují

Modul 6: Pohyb a autoregulace

Modul 7: Společenství jako lék

Modul 8: Vztahy – od domova po pracoviště

Druhá živá diskuse s Dr. Porgesem

Modul 9: Živoucí polyvagál

Pořadí modulů, jejich rozvrh a školitelé se mohou v budoucích skupinách změnit.

Zapište se do čekací listiny

Kdo vás bude učit a provázet:

Tento kurz vede tým odborných instruktorů, včetně Dr. Stephena Porgese, tvůrce polyvagální teorie a spoluzakladatel Polyvagal Institute.

Tato online setkání jsou prostorem bezpečí a sounáležitosti zohledňující trauma a každý z instruktorů přináší do obsahu kurzu svůj vlastní jedinečný pohled, zkušenosti a odborné znalosti.

Dr. Stephen W. Porges PhD

Jan Winhall, M.S.W., F.O.T.

Les Aria, PhD

Niki Elliott, PhD

Arielle Schwartz, PhD

Amber E. Gray, PhD, MPH, LPCC, BC-DMT, NCC

Tracy Murnan Stackhouse, MA, OTR

George Thompson, MD

Zapište se prosím do čekací listiny vyplněním tohoto formuláře, abyste byli informováni o otevření kurzu.

Jakmile bude vše připraveno, přeloženo a nastaveno v souladu s Polyvagal Institute USA, pošleme vám email s dalšími pokyny k přihlášení do kurzu.

Po absolvování kurzu získáte certifikát od Polyvagal Institute. Polyvagal Institute tímto potvrzuje, že výsledkem certifikovaného kurzu je znalost polyvagální teorie a její praktické využití v rozsahu daného kurzu.
Upozornění: Polyvagal Institute není akreditační agentura, certifikát o absolvování ani certifikát Polyvagal-Informed nenabízí žádnou licenci ani certifikaci. Neměří ani nepotvrzují něčí schopnost vyučovat polyvagální teorii ani nepoužívají termín „certifikovaný PVI“.  Polyvagal Institute však potvrzuje, že výsledkem školení s certifikátem je polyvagálně informovaná úroveň znalostí a aplikací.

Inka Tichá, 2023